VÝSTAVY

Špeciálna výstava 4.5.2018 (CAC)                        Euro Samoyed show 5.5.2018 (CAC)

Rozhodcovia:  Milan Bíroš, SR    Brian Harris, NZ                                                 Rozhodcovia: Brian Harris, NZ    Barbara Bruns, DE

Výstavy sa budú konať v zámockej záhrade

ROZHODCOVIA

Barbara Yvon Bruns, Nemecko

Klubové aktivity
APH e.V. člen od 1982
1987- 1991 Vice President
2007 Čestná cena za 25 rokov členstva

Poradca chovu od 2009
DCNH e.V. člen od 1988
2013 Čestná cena za 25 rokov členstva
od 2014 hlavný poradca chovu a regionálny poradca chovu
od 2016 Prezident miestneho DCNH-Nord

KTR e.V. člen od 2007
Pon-Club Poland 2009 a 2011 Oenenie a čestná plaketa za chov Polski Owczarek Nizinny Polish Kennel Club 2011 Zlatá čestná cena

Výstavy psov
Od r.1982  Nepretržitá účasť na medzinárodných výstavách po celom svete. Do dnešného dňa viac ako 350 šampionátov z celého sveta a viac ako 50 BIS titulov zo psami, ktorých som odchovala alebo vlastnila.

Posudzovanie
od 2007 rozhodca na 30 plemien F.C.I. 5 skupiny
od 2016 rozhodca pre dve plemená F.C.I. 1 skupiny (Polski Owczarek Nizinny a Polski Owczarek Podhalanski)
od 2007 som bola pozývaná posudzovať národné špeciálne výstavy a medzinárodné výstavy v Európe a USA.
Napr.: KSP Nordic breeds, CZ (2015); Nordic Winner show, DK (2016) & Westchester Kennel Club, USA (2017).
Veľmi sa teším na posudzovanie v r.2018 a v budúcnosti.

Chov
Spolu s manželom chováme Pons pod názvom chovateľskej stanice „Ponwood”, ktorá je registrovaná v FCI od r. 1988.
Chováme samojedov pod názvom chovateľskej stanice „Sammantic”, ktorá je registrovaná v FCI od r. 1990.
Od r. 2004 tiež chováme Lhasa Apso pod názvom „Sammantic”.

Nadácia
Spolu s manželom Wolfgang Stamp a ja sme založili “COSMO Art and Science” nadáciu, aby sme podporili umelecké projekty a výskum v chove a genetike psov.

Brian Harris, Nový Zéland

Začal som vystavovať plemeno Pembroke Welsh Corgi na začiatku šesťdesiatich rokov. Následne začiatkom sedemdestiatych rokov som si zadovážil môjho prvého Old English Sheepdog. Vystavil som veľa O.E.S.na ceste k ich šampionátom. A taktiež som si v tomto čase kúpil svojho prvého Norwegian Elkhound a vlastnil a/alebo odchoval dvanásť novozélandských šampiónov vrátane môjho amerického importu NZ Ch Windy Cove Brut N’ Rodna’s Banjo, ktorého určitú dobu úspešne v Anglicku vystavoval Joe Cartledge.
V roku 1977 som získal môjho prvého Tibetan Terrier NZ Ch Granton Milord Argyle od Sue Wilson z Austrálie. Bobby bol prvý T.T. ktorý prišiel do Nového Zélandu a prvý T.T. šampión v tejto krajine. Potom som si kúpil Tibetských teriérov z Anglicka a Austrálie. Do dnešného dňa som vlastnil a/alebo odchoval 83 šampiónov Nového Zélandu, Austrálie a USA.
Keď som si vzal za ženu Louise, vyženil som si aj jej Samojedov a do dnešného dňa som vlastnil a/alebo odchoval 25 šampiónov vrátane prvého Samojeda – šampióna Južných ostrovov.
Spolu s Louise sme odchovali a/alebo vlastnili 124 novozélandských, austrálskych alebo amerických šampiónov z plemien T.T., O.E.S., Samojed a Elkhound.
V roku 1978 som sa stal rozhodcom pre posudzovanie exteriéru psov a tým súčasťou New Zealand Kennel Club Judges Panel. Mám oprávnenie na posudzovanie všetkých plemien, všetkých skupín a súťaže Best in Show. Posudzoval som na Novom Zélande, Austrálii, Anglicku, Amerike, Rusku, Číne a Írsku. Posudzoval som Northern Samoyed Society “Samoyed of the Year Contest” v roku 2002 v Anglicku. V Apríli 2004 som posudzoval New South Wales Samoyed Club’s Championship Show v Sydney.
Za tieto roky som bol súčasťou veľa klubových výborov vrátane:
Prezident Canterbury Kennel Assn. (novozélandský najväčší klub všetkých plemien).
Pokladník a Show Manager “Supreme Show Dog Contest” (Šampión šampiónov).
Predseda novozélandskej Komisie pre štandardy ( Kennel Club Breed Standards Committee).
V r. 2006 ma zvolili za Predsedu novozélandského zboru rozhodcov a v roku 2013 som sa stal prvým predsedom nového novozélandského zboru rozhodcov (NZ Dog Judges Assn).
V r. 2013 som bol zvolený za jednateľa (Executive Councillor) novozélandského kennel klubu.

Milan Bíroš, SR

1978 Aktívna kynológia v klube málopočetných plemien psov združeným v Slovenskom zväze chovateľov
1980 Chovateľ plemena Mops, odchovaných niekoľko vrhov v SZCh a poradca chovu v klube málopočetných plemien
1981 Hlavný poradca chovu v klube málopočetných plemien