PROGRAM

Štvrtok 3.5.2018
Od 17:00      welcome drink v Lobby
Piatok 4.5.2018
8:30 – 9.30 príjem psov
9:30      začiatok Špeciálnej výstavy
15.30     záverečné súťaže
16:30     vyšetrovanie očí
18:00    seminár a workshop
Sobota 5.5.2018
8.30 – 9.30 príjem psov
9:30       začiatok výstavy EURO SAMOYED SHOW
15.30     záverečné súťaže
20:00    slávnostný galavečer s tichou aukciou
Nedeľa 6.5.2018
Voľný program


 

CERTIFIKOVANÉ VYŠETRENIE OČÍ
MVDr. Faga bude k dispozícii na certifikované vyšetrenie očí vášho samojeda na dedičné choroby. K vyšetreniu budete potrebovať preukaz pôvodu, prípadne očkovací preukaz. Ak už bol psík vyšetrovaný v minulosti, doneste si aj kópiu tohto vyšetrenia. Za certifikované vyšetrenie platíte na mieste, na mieste takisto obdržíte Certifikát s výsledkom.
Záujemcom poprosíme nahlásiť sa vopred na samojedks@gmail.com

 

ODBORNÝ SEMINÁR A WORKSHOP
Na seminár a workshop sme si pozvali prednášajúcich zo zahraničia, Mr.Brian Harris z Nového Zélandu sa zameria na veľmi diskutovanú tému rôznych štandardov samojeda a Jenni a Katja Korpisalo z Fínska nám predstavia verejnú zdravotnú databázu samojedov vo Fínsku.
Brian Harris (Nový Zéland) – „Let´s get rid of Samoyed Standard – part 2“. Mnohí z vás si pána Harrisa pamätajú z Bratislavy v r.2009, kde na 2.Svetovom stretnutí samojedov prednášal veľmi kontroverznú, ale pútavú tému „Zbavme sa štandardu samojeda“. Určite zaujímavý bude jeho pohľad na túto tému po ôsmich rokoch. Pán Harris uvíta aj vaše poznámky, skúsenosti a otázky.


Katja Korpisalo a Jenni Korpisalo-Kohvakka – „Public health database, how it Works and pros and cons for Samoyed breeders“. Sestry Katja a Jenni sú dlhoročné chovateľky samojedov a takisto dlhé roky pracujú vo Fínskom Samojed Klube. Katja je v súčasnosti členkou Zdravotnej komisie Fínskeho samojed Klubu, ktorého úlohou je sa zaoberať dopadom dedičných chorôb na chov samojedov. Fínska databáza zdravotných výsledkov je ukážkou verejne prístupnej databázy, kde si každý môže nájsť zdravotné výsledky množstva generácií samojedov. Chov vo Fínsku je preto voľný, keďže všetko je verejne dostupné, a je ponechaný na etike každého chovateľa. Bude zaujímavé zistiť, ako voľný chov a zdravie samojedov spolu „vychádzajú“, aké sú dopady verejných výsledkov na chov a pod.

Cena účasti na seminári je 10 Euro/osoba.

V cene je okrem samotného seminára zahrnuté nealko, pagáčiky, štrúdľa, káva/čaj, studené misy, chlieb/pečivo.

 

SLÁVNOSTNÝ GALAVEČER
Čerešničkou na torte celého víkendu bude slávnostný galavečer. V štýlovom prostredí bývalého žrebčína na vás čaká občerstvenie, dobrá hudba k tancu, tichá aukcia a výborná zábava. V cene galavečera je prípitok, víno, nealko, káva, čaj, večera formou bufetových švédskych stolov a chutný dezert. Pripravených máme aj zopár zaujímavých prekvapení.
Cena lístku:
Dospelí: 25.-€           Deti do 3 rokov: zdarma          Deti 3 – 12 rokov: 13.-€          Deti 13 – 17 rokov: 20.-€        

                           

Prihlasovanie GALAVEČER A SEMINÁR budete môcť tiež: www.dogshow.sk (spustené od 1.12.2017)

Poplatok za seminár a Lístky na galavečer je nutné objednať a uhradiť najneskôr do dátumu uzávierky 24.marca 2018. 

Platba na mieste nie je možná!

 

TICHÁ AUKCIA

Veľmi privítame vaše príspevky do Tichej aukcie. Jej víťažok podporí záchranu nechcených samojedov. Ak budete chcieť prispieť do aukcie, dajte nám prosím vedieť na: yoshi@stonline.sk

Vopred ďakujeme.